Co to jest GMO?

457
Co to jest GMO | Jajka bez GMO

GMO to genetycznie zmodyfikowany organizm, którego materiał genetyczny został sztucznie zmieniony dzięki zastosowaniu inżynierii genetycznej.

Nie zachodzi to w sposób naturalny w środowisku, tylko celowo zmienione przez człowieka. Jednak mimo powszechnej opinii nie jest to negatywne działanie, a czasami nawet nieuniknione. Modyfikacji genetycznych można zrealizować na trzy sposoby:

  • poprzez zmianę aktywności naturalnych genów danego organizmu;
  • poprzez pomnożenie naturalnych genów danego organizmu;
  • poprzez wprowadzenie do danego organizmu roślinnego genu pochodzącego z innego gatunku

W dzisiejszych czasach coraz bardziej staje się popularny trend bycia eko i zdrowego trybu życia. Dlatego ludzie bulwersują się i sprzeciwiają jedzeniu, które jest modyfikowane genetycznie.

Dlaczego, więc GMO jest takie złe?

Najwięcej przeciwników ma metoda trzecia, w której geny jednego organizmu są sztucznie dodawane do genomu innej odmiany. Dlatego wielu badaczy jest zdania, że łączenie ze sobą innych odmian może doprowadzić do skutków ubocznych, które mogą być niebezpieczne dla człowieka i środowiska. Modyfikowana żywność miała przynieść nowe drogi rozwoju wszystkim jednostkom, które były zaangażowane w produkcję żywności, która miała być sprzedawana z maksymalnych plonów. GMO pozwala obniżyć koszty produkcji i jednocześnie zwiększyć ilość plonów oraz uzyskać najlepsze rośliny. Warto również zwrócić uwagę, że rośliny, które są modyfikowane, dłużej utrzymują świeżość, są większe, mają lepszy smak, kolor oraz zapach.

Wady i zalety produktów GMO

Wady według przeciwników:

  • jest ryzyko alergii,
  • używanie środków ochrony roślin.

Zalety według zwolenników:

  • rośliny genetycznie modyfikowane mają zwiększoną wartość odżywczą;
  • rośliny GMO mogą być hodowane w niesprzyjających warunkach oraz pozostają dłużej świeże.

Należy zaznaczyć, że żadne badania nie potwierdziły, że GMO jest szkodliwe. Jednak nie można przewidzieć, co się stanie, jeśli długo będzie się jeść produkty zmodyfikowane. Dlatego, jeśli mamy wybór to lepiej wybrać to, co zdrowe i naturalne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Farmio, która oferuje produkty bez GMO: http://www.farmio.com/co-to-jest-gmo

Co to jest GMO?
3 (60%) 2 głos[ów]

PODZIEL SIĘ
Niemożliwe? Niemożliwe!