Jak w Tajpej zamieniono śmieci w skarb?

0
2076

Witaj!!

Czy wiesz, że co roku na Tajwańskich śmietnikach ląduje ponad 2,4 miliarda plastikowych butelek ? Z tak ogromnej ilości naszego ukochanego budulca zaledwie 4% trafia do recyklingu i ponownego obiegu. Jednak kilku pomysłowych Azjatów znalazło ciekawy sposób na zagospodarowanie 1,5 miliona butelek.

Artur Huang - twórca EcoArkTu pojawia się niezwykły przedsiębiorca Arthur Huang – założyciel i dyrektor firmy MINIWIZ zajmującej się przetwarzaniem odpadów w uniwersalne materiały do tworzenia dóbr konsumpcyjnych, budynków itp.
Arthur Huang i jego MINIWIZ zbudowali największą na świecie budowlę z  butelek PET. Eco Ark powstała w 2010 roku,  ma 130 metrów długości zbudowana została z około 1,5 mln przetworzonych plastikowych butelek, przy wykorzystaniu przyjaznych środowisku technik architektonicznych.

Co ciekawe, Eco Ark to budynek, który jak klocki lego można rozebrać i zbudować jeszcze raz w innym miejscu. Ta budowla jest nie tylko lekka, ruchoma i “oddychająca”. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki elastyczności plastiku jest ona również bardzo odporna i może wytrzymać silne tajfuny i potężne trzęsienia ziemi!

Widzisz, jak fajnie można wykorzystać plastikową butelkę?

Dlatego bądź EKO i przetwarzaj!

Do następnego, AHOJ!

Dołącz do Klubu Inwestorów z Sercem (KIZS)

Dołącz do subskrybentów newslettera "KIZS" i zostań współwłaścicielem lasu w kształcie 💚serca💚, który stworzymy przy wsparciu agencji nieruchomości globly.eu, biura księgowego Oak&Berry i kancelarii adwokackich.
Zero Waste! Na co idzie kasa? - kliknij tutaj
Więcej informacji - Mateusz Waliczek matt.piratzky@gmail.com +48 509 694 441
Dołącz i wspieraj promocję natury dowolną kwotą.
(Możesz zrezygnować w każdej chwili)

Dlaczego to robimy? Odpowie Wam Boss Baby ;)

...chyba że wolicie Cat Power

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here