Czytając informacje o nas w zakładce O ekologo dowiesz się, że na tym blogu nie narzekamy na zanieczyszczone środowisko. Zamiast tego piszemy o niezwykłych ideach, ludziach, firmach i organizacjach, dzięki którym natura ma się coraz lepiej. A ponieważ nie chcemy tylko gadać, ale również działać, inspirować i dawać frajdę, sami zabieramy się za przedsięwzięcia ekologiczne i będziemy je realizować dopóki nas wystarczy. Piszemy o nich na tym blogu, bądź z nami 🙂.

Na początek chcemy pokazać Drugie Życie Śmiecia. Dlatego obecnie wiele artykułów poświęcamy temu jak można ponownie wykorzystać odpady. Chcemy też zbadać co się dzieje z różnymi odpadami po ich wyrzuceniu. Jaki jest ich dalszy los? Napiszemy o tym.

Jaki jest dalszy los plastikowych butelek PET już wiemy.

Poza tradycyjnym recyklingiem butelki PET wykorzystywane są ponownie na wiele  sposobów. Od praktycznych, domowych „patentów” po wyspę z plastikowych butelek. My w Ekologo w wolnym czasie budujemy największy na świecie statek z plastikowych butelek PET. Tak 😉 Jakiś czas temu nagraliśmy krótkie wideo pokazujące jak przeliczamy partię około 3000 plastikowych butelek po wodach mineralnych, napojach gazowanych itp.

Plastikowych butelek PET mamy łącznie prawie 20.000 i nie zawahamy się, aby przekształcić je w  rekordowy ekologiczny statek. Nie będzie to pierwszy na świecie czy w Polsce statek z plastikowych butelek. Podobne łodzie były już budowane wiele razy i pewnie dalej będą. Przeszukując google możesz napotkać na bardzo różne statki, od zbudowanych w garażu, niedużych “pontonów” z butelek po profesjonalne i nowoczesne jednostki przebywające oceany. Więcej o łodziach z butelek PET możesz poczytać klikając tutaj >

Dlaczego chcemy zbudować największy na świecie statek z plastikowych butelek PET? Ponieważ chcemy inspirować do postaw pro-ekologicznych dając frajdę. Chcemy, aby ekologia nie była nudna. Chcemy w przyjemny sposób “przemycać” ekologię do Twojej świadomości. Jaka byłaby Twoja reakcja na widok takiego statku? Wyobraź sobie małego dzieciaka, który widzi wielką ekologiczną łódź z butelek PET i pyta: mamo A CO TO?. Jak wytłumaczy to mama? Wierzymy, że za 10 lat te dzieciaki będą wymyślały swoje projekty ekologiczne.

Chcemy wspierać naturę robiąc niezwykłe rzeczy i dobrze się przy tym bawić! Zapraszamy do zabawy również Ciebie. Serio. Jak już uda nam się bezpiecznie zwodować statek będziemy zapraszali na pokład tak dużo ludzi jak tylko się będzie dało. W pierwszej kolejności tych, którzy wesprą nas w mediach społecznościowych. Jak możesz pomóc? Na pewno nam nie zaszkodzisz jeżeli polubisz naszą stronę na facebooku, g+, twitterze albo udostępnisz nasze treści. Im więcej mamy publiczności tym chętniej firmy przekazują pieniądze na coś tak niecodziennego jak statek z plastikowych butelek PET.

Jeżeli chcesz zaszczycić nas „lajkiem” możesz to zrobić klikając w ikony które widzisz wokół. Jeżeli chcesz nas zaszczycić podwójnie, udostępnij artykuł swoim znajomym.

Obecnie rozglądamy się za sponsorami ponieważ do wybudowania ekologicznej łajby potrzeba nam około 10 tys. złotych. Liczymy na wsparcie finansowe firm. Dla firm dołączenie do budowy ekologicznego statku to znakomity punkt do CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu). Firma, która może się pochwalić tym, że buduje największy ekologiczny statek to fajna firma. Jej pracownicy są szczęśliwi, bo w firmie dzieje się coś ciekawego. Zarząd jest szczęśliwy, bo pracownicy się cieszą, a klienci są pod wielkim wrażeniem odpowiedzialności społecznej firmy.  Jeżeli jesteście fajną firmą tu jest kontakt do nas. 😉

Jak to w skrócie będzie wyglądać?

Logo Gminy Zebrzydowice, naszego partnera. Stocznią dla statku są Zebrzydowice na Śląsku Cieszyńskim, tutaj zaczniemy. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy Zebrzydowice otrzymaliśmy do wykorzystania magazyn w budynkach Zespołu Szkół w Zebrzydowicach. W szkolnym magazynie zbudujemy elementy konstrukcyjne największego na świecie ekologicznego statku.  Statek po raz pierwszy zwodujemy na jeziorku obok malowniczego Zamku, w którym mieści się GOK w Zebrzydowicach (Gminny Ośrodek Kultury).

Jak już się upewnimy, że statek pływa i jest bezpieczny zaprosimy na pokład Was i sobie popływamy. Zaczniemy od lokalnej społeczności Śląska Cieszyńskiego oraz studentów z Krakowa i Śląska. Spodziewamy się świetnej zabawy.

Zapraszamy na pokład! Już wkrótce więcej informacji.

Bądź z nami na bierząco, śledź naszego bloga, zobacz co słychać u nas na facebooku, google+ i twitterze.

 Ahoj!

P.S. Jak już statek będzie pływał postaramy się o dalsze środki finansowe na Wioskę Ekologiczną, której towarzyszyć będzie nasz okręt. We Wiosce Ekologicznej znajdziesz….

…a o tym może następnym razem 😉

2 Comments

Comments are closed.