To dobra wiadomość, że wielu ludzi na całym świecie staje się coraz bardziej świadomych ekologicznie. Bycie bardziej przyjaznym dla środowiska nie tylko pomoże Ci przyczynić się do poprawy otaczającej natury, ale może nawet zaoszczędzić pieniądze. Oto 8 sposobów, aby uczynić mieszkanie bardziej przyjazne dla środowiska.

1. Instalacja ekologicznego licznika

Ogrzewanie to jeden z największych sposobów, w jaki zużywasz energię. Bardzo łatwo jest, zwłaszcza w miesiącach zimowych, pozostawić włączone ogrzewanie na dłużej niż jest to konieczne. Może to prowadzić do marnowania energii i pieniędzy. Najlepszym sposobem na walkę z tym problemem jest zainstalowanie inteligentnego licznika, które mogą być zaprogramowane tak, że włączają się tylko w określonych porach dnia – na przykład, tuż przed powrotem do domu i wyłączają się na godzinę przed wyjściem z domu.

2. Panele słoneczne

Panele słoneczne są niezbędnym elementem każdego ekologicznego domu. Zapewniając Ci całkowicie czystą energię elektryczną, mogą one czasem nawet wytworzyć wystarczająco dużo energii, abyś mógł sprzedać część z powrotem do sieci. Panele słoneczne są z pewnością długoterminową inwestycją i sugeruje się, że zajmie to około 20 lat, aby uzyskać zwrot z inwestycji w zależności od miejsca zamieszkania. Pamiętaj jednak, że nie jest to tylko inwestycja pieniężna – jest to okazja do bycia przyjaznym dla środowiska.

3. Korzystanie z naturalnych środków czyszczących

Używanie szkodliwych chemikaliów do sprzątania jest bardzo szkodliwe dla środowiska. Kiedy je zmywasz, po prostu wprowadzasz je do obiegu wodnego. Oznacza to, że woda będzie wymagała więcej oczyszczania, zanim będzie można ją bezpiecznie wykorzystać ponownie. Ale dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków naprawdę nie musisz ich używać. Do większości codziennych zadań związanych z czyszczeniem, zamiast żrących chemikaliów można z powodzeniem stosować naturalne produkty, takie jak ocet, kwas cytrynowy z owoców cytrusowych i wodorowęglan sody.

Korzystanie z naturalnych środków czyszczących

4. Izolacja domu

Jednym z najmądrzejszych sposobów na poprawę ekologii Twojego domu jest zapewnienie, że zużywasz tak mało energii, jak to tylko możliwe. Inwestycja w izolację to świetny sposób, aby to osiągnąć. Dobra izolacja pomaga zatrzymać ciepło, co oznacza, że nie musisz spalać energii na dogrzewanie domu przez cały czas. Świetnym pomysłem może być również rozważenie podwójnej szyby w oknach, którą ozdobić pomogą ci firankiFiranki – jak prawidłowo dobrać materiał i rozmiar firanki do nowoczesnych wnętrz?

5. Stworzenie własnego kompostu

Nie marnuj resztek jedzenia – zamień je w kompost. Zdziwiłbyś się, jak wiele z jedzenia, które obecnie wyrzucasz, można poddać recyklingowi i zamienić w kompost. Po prostu umieść kosz na kompost w swoim ogrodzie i wypełnij go odpadkami żywności.

6. Kupowanie produktów pochodzących z recyclingu

Dobrym pomysłem jest kupowanie produktów z recyklingu, kiedy tylko możesz. Może to dotyczyć wszystkiego – od chusteczek higienicznych, po meble. Kiedy tylko zauważysz, że jest dostępna opcja pochodząca z recyklingu, warto ją kupić. Możesz zakupić nie tylko papier z recyklingu, ale także urządzenia technologiczne z recyklingu, taką jak telefony komórkowe, konsole do gier itd.

7. Inteligentne gotowanie

Możesz stracić ogromną ilość ciepła, jeśli otworzysz drzwiczki piekarnika podczas gotowania. Nawet jeśli piekarnik jest otwarty tylko przez krótki czas, będzie musiał zużyć znaczną ilość energii na ponowne nagrzanie się. Innym dużym problemem są kapsułki do kawy. Mogą one przyczyniać się do globalnej katastrofy ekologicznej, z miliardami eleganckich aluminiowych i plastikowych kapsułek kończących na wysypiskach śmieci każdego roku. Pij lepiej kawę z konwencjonalnego ekspresu.

8. Organiczny garaż epoksydowy

Stworzenie epoksydowej podłogi garażu może być opłacalne, przyjazne dla środowiska i wymagaj mniej chemikaliów do czyszczenia garażu. Istnieją rodzaje organicznych podłóg epoksydowych, sformułowane z żywic organicznych i naturalnego marmuru, które nie zawierają żadnych rozpuszczalników.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here