Doradcy energetyczni – czy warto korzystać z ich usług?

0
1096
Doradcy energetyczni

Zastanawiasz się, kim właściwie są doradcy energetyczni? W tym artykule dowiesz się nie tylko, czym się zajmują, lecz również, czy opłaci Ci się skorzystanie z ich usług.

Czym się zajmują doradcy energetyczni?

Używając ogólnej definicji, można stwierdzić, że jest to osoba analizująca transfer energii elektrycznej. Niewiele to jednak mówi, dlatego przełóżmy tę definicję na bardziej przystępny język.

Doradcy energetyczni zajmują się głównie:

  • optymalizacją kosztów zużycia energii elektrycznej, 
  • ustalaniem strategii zmiany dostawców,
  • negocjowaniem stawek opłat,
  • doradztwem w zakresie doboru sprzętu i poszczególnych elementów instalacji energetycznej.

Doradztwo energetyczne obejmuje zwykle konsultację, audyt energetyczny oraz opracowanie strategii, która pomoże klientowi obniżyć dotychczasowe kwoty na rachunkach. Doradcy energetyczni, np. Ekoradcy, szeroko działają nie tylko w obszarze tradycyjnych, ale i alternatywnych, odnawialnych źródeł energii. 

Doradcy energetyczni – czy warto?

Chcąc wybrać i kupić nowy samochód, zwykle masz 2 wyjścia:

  1. Na własną rękę jeździć po komisach czy osobach prywatnych. 
  2. Wziąć ze sobą doświadczonego mechanika lub kogoś, kto zna się na autach znacznie lepiej od Ciebie.

W pierwszym przypadku, wykorzystując własną wiedzę, samodzielnie odpowiadasz za opłacalność transakcji, wszelkie usterki, których nie zauważysz itp. O ile znasz się na motoryzacji, takie rozwiązanie może wydać się tańsze i atrakcyjniejsze. Jeśli jednak czujesz, że nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, lepszą okazać się może druga opcja.

Doradcy energetyczni pomogą Ci dokładnie tak, jak doświadczony mechanik przy wyborze samochodu. Podobnie jak w przypadku auta, tak przy inwestycji w panele fotowoltaiczne czy pompę ciepła zależy nam przecież, by były sprawne, jak najtańsze oraz generowały możliwie najmniejsze koszta. 

Fachowe doradztwo energetyczne może zapewnić Ci nie tylko wysoką efektywność przy najniższych kosztach. Eksperci pomogą ci także uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki czy termomodernizacji budynku. Stąd warto rozważyć skorzystanie z ich usług.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here