Ecocapsule – czyli ekologiczna kapsuła „campingowa”

0
3883

Pewnie nie raz, nie dwa miałeś dość wszystkiego i chciałeś wyjechać np. w Bieszczady. Po chwilowej kalkulacji pojawiło się pewnie kilka problemów, ale jeśli znalazł się tam brak dostępu do: biedzącej wody, ciepłego prysznica, kuchni czy prądu jest dla Ciebie rozwiązanie!

A wszystko dzięki zespołowi ze słowackiego studia Nice Architects i Ecocapsule.

Czym jest “ECOCAPSULE” ?

Jest to genialny samowystarczalny “domek” w kształcie jajka, który pozwoli Ci przeżyć cały rok bez dostępu do sieci energetycznej! Jest to możliwe dzięki wyposażeniu go w panele słoneczne, turbinę wiatrową oraz w system do pobierania i gromadzenia “deszczówki”. Wszystko to dzięki zastosowaniu optymalnej eliptycznej (jajowatej) bryły.

ecocapsule_ekologo_1
źródło: www.ecocapsule.sk
“Eko-kapsuła” jest wyposażona w kuchnię, łazienkę, wygodne łóżko a nawet biurko do pracy! Warto też wspomnieć o wielu schowkach, a wciąż pozostaje 8m2 powierzchni użytkowej, która jak zapewniają projektanci jest w pełni wystarczalna dla 2 osób.

ecocapsule_ekologo_2
źródło: www.ecocapsule.sk

Samo wnętrze jest bardzo komfortowe i ciepłe – kapsuła jest dobrze izolowana. Warto dodać, że Ecocapsle można transportować na przyczepie samochodowej, lub w kontenerze transportowym. Istotny pozostaje również fakt, że można z niej korzystać praktycznie wszędzie – czy to we wspomnianych bieszczadach, na plaży, czy gdziekolwiek gdzie jest dostęp dostęp do deszczu, wiatru czy słońca. Jak podają projektanci może świetnie służyć jako wakacyjny domek, czy nawet jako baza badawcza czy ratunkowa. Ecocapsule będzie dostępne w preorderze od końca tego roku – odbiór w pierwszej połowie 2016, zamówienia można składać na stronie producenta.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here