Twórz ekologo z nami

Ahoj!

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu ekologicznego ekologo.pl, czyli w praktyce do prowadzenia własnego bloga na ekologo i pisania treści/artykułów swojego autorstwa.

Jeżeli robisz coś dla natury, dysponujesz ciekawą wiedzą i doświadczenim, którym chcesz się podzielić ze światem lub po prostu czujesz, że należy głośno mówić o potrzebie zmiany postaw społeczeństw napisz do nas w formularzu poniżej i porozmawiajmy o współpracy.

Kilka słów o nas

Prowadzimy ekologo.pl “po godzinach”, z serca, z miłości do natury i poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Gdy w wolnej chwili piszemy artykuł, dyskutujemy lub działamy “w terenie”, przyświecają nam różne, większe i mniejsze cele. Oto niektóre z nich:

  • chcemy przekazywać czytelnikom cenne informacje, które inspirują do troski o naturę oraz pokazują, jak to robić,
  • chcemy informować o ideach, ludziach, organizacjach, instytucjach i firmach dzięki którym natura ma się lepiej,
  • chcemy uwrażliwiać społeczeństwo na kwestie środowiska i wzbudzać poczucie odpowiedzialności oraz troskę o naturę,
  • chemy promować ideę zrównoważonego rozwoju, ideę bardzo potrzebną, wywodzącą się z leśnictwa, zawartą w art. 5 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej,
  • chcemy promować równie ważną ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – CSR, ponieważ uważamy, że firmy dysponują największym potencjałem do zmiany funkcjonowania społeczeństw.

Ekologo.pl dociera obecnie do kilku-kilkudziesięciu tysięcy osób miesięcznie w zależności od sezonu (na przykład w okresie ziomowym, grzewczym internauci masowo poszukują roślin na smog, a początkiem wiosny chętnie czytają ciekawostki o mrówkach).

Pieniądze, chwała i sława ? ? ?

Jak już wspomniałem, prowadzimy ekologo “po godzinach” z serca… a więc na początku nie myśleliśmy o finansach. Trudno jednak rozwijać coś bez pieniędzy, więc wprowadziliśmy reklamy w systemie Google. Otwarcie przyznajemy, że obecnie przychód z reklamy w systemie Google stosowanej na ekologo wynosi od 15-100 złotych miesięcznie, więc wystarczy na utrzymanie domeny oraz serwerów.

Wkrótce jednak uruchamiamy na stronie ekologo.pl sklepu z produktami ekologicznymi, więc w przyszłości zamierzamy wcielać w życie model biznesowy oraz płacić dziennikarzom za wartościowe treści.

Póki co jednak wzamian za zaangażowanie w tworzenie ekologo.pl możemy zaproponować chwałę oraz sławę 😉

Artykuły pisane przez Ciebie mogą docierać do tysięcy osób i mogą być podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem lub nazwą oraganizacji czy firmy, którą reprezentujesz.

Dołącz do redakcji ekologo.pl “po godzinach”. Wypełnij formularz i rozmawiajmy!
Pozdrawiam Cię serdecznie,
Mateusz Waliczek – Kakadu i redaktor w ekologo.pl