Kontenery na gruz to jedno z tych rozwiązań, które cieszy się ogromna popularnością, szczególnie podczas przeprowadzania remontów. Umożliwiają bowiem sprawne i bezproblemowe usunięcie śmieci, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. Wybierając kontener na odpady i gruz nie tylko chronisz przyrodę, ale też nie narażasz się na przykre konsekwencje prawne. Kiedy warto zdecydować się na zamówienie kontenera? Jakie ma on zalety i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto wybrać kontener na odpady? Poznaj jego zalety

Kontenery na odpady, gruz czy śmieci, mają wiele zalet i możliwości wykorzystania. Główną zaletą, docenianą przez osoby prywatne, ale też przedsiębiorców, jest wygoda, jaką zapewniają. Przeprowadzając prace remontowe czy rozbiórkowe, należy pamiętać, że wszelkie odpady muszą zostać zutylizowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Zamawiając kontener można w prosty i bezproblemowy sposób dostarczyć odpady do właściwego miejsca, bez konieczności organizowania specjalistycznego transportu czy samodzielnego, kilkukrotnego przewozu odpadów.

Ważną zaletą tego rozwiązania są też niższe koszty – wynajem kontenera na gruz jest znacznie tańszy niż dzierżawa pojemnika na odpady zmieszane bądź budowlanego. Z kontenera można skorzystać jednorazowo, w dowolnie wybranym momencie, a z pojemnika korzysta się regularnie, opłacając go, bez względu na ilość i częstotliwość wywożonych śmieci.

Warto również wspomnieć o aspekcie prawnym – utylizując gruz bądź śmieci z placu budowy przy wykorzystaniu kontenera, można uzyskać dokumentację potwierdzającą prawidłowe przeprowadzenie prac, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem kontenera?

W społeczeństwie przyjęło się, że kontener to idealne rozwiązanie na pozbycie się gruzu, odpadów budowlanych czy śmieci. Warto jednak pamiętać, że sprawdzi się on również w wielu innych sytuacjach i pod pojęciem tradycyjnego gruzu, mogą się kryć również inne materiały. Warto jednak każdorazowo sprawdzić, czy dany przedmiot może zostać umieszczony w kontenerze – każda firma podchodzi inaczej do tego tematu i stosuje inne rozwiązania. W niektórych przypadkach do kontenera na gruz można wrzucić płyty kartonowo-gipsowe czy styropian, a w innych nie. Warto tego dokładnie przestrzegać, gdyż wrzucenie niedozwolonych przedmiotów może zakończyć się nałożeniem kary finansowej.

Kontenery na gruz są także często wykorzystywane do przewożenia różnego rodzaju materiałów sypkich – piachu, kamieni czy ziemi. Kontenery mogą mieć różne zastosowania i to jest czynnik, który sprawia, że cieszą się tak dużą popularnością.

Kontenery są lepszym rozwiązaniem niż worki

Część firm oferuje również wywiezienie gruzu bądź odpadów budowlanych przy wykorzystaniu worków typu big bag. Jest to rozwiązanie dobre dla osób, które nie mają przestrzeni do przechowywania dużych kontenerów, ale nie jest tak dobre. Wynajem kontenera na gruz ( https://koliber-dg.pl/oferta/katowice-kontenery-na-gruz-smieci-odpady-jaki-kontener-bedzie-odpowiedni-dla-ciebie.html ) może bowiem obejmować pojemnik o wielkości 3, 5, 7, 10, 20 i 30 metrów sześciennych, co ułatwia dopasowanie pojemnika do realnych potrzeb wynajmującego. Worki nie mają takiej pojemności – zwykle mieszczą 1-2 tony, co utrudnia wywiezienie większej ilości gruzu. Dodatkowo, warto pamiętać, im większa ilość wywiezionych worków, tym wyższy koszt. W porównaniu z kontenerem, może okazać się to większym wydatkiem,

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here