Jak w Tajpej zamieniono śmieci w skarb?

0
3315

Witaj!!

Czy wiesz, że co roku na Tajwańskich śmietnikach ląduje ponad 2,4 miliarda plastikowych butelek ? Z tak ogromnej ilości naszego ukochanego budulca zaledwie 4% trafia do recyklingu i ponownego obiegu. Jednak kilku pomysłowych Azjatów znalazło ciekawy sposób na zagospodarowanie 1,5 miliona butelek.

Artur Huang - twórca EcoArkTu pojawia się niezwykły przedsiębiorca Arthur Huang – założyciel i dyrektor firmy MINIWIZ zajmującej się przetwarzaniem odpadów w uniwersalne materiały do tworzenia dóbr konsumpcyjnych, budynków itp.
Arthur Huang i jego MINIWIZ zbudowali największą na świecie budowlę z  butelek PET. Eco Ark powstała w 2010 roku,  ma 130 metrów długości zbudowana została z około 1,5 mln przetworzonych plastikowych butelek, przy wykorzystaniu przyjaznych środowisku technik architektonicznych.

Co ciekawe, Eco Ark to budynek, który jak klocki lego można rozebrać i zbudować jeszcze raz w innym miejscu. Ta budowla jest nie tylko lekka, ruchoma i „oddychająca”. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki elastyczności plastiku jest ona również bardzo odporna i może wytrzymać silne tajfuny i potężne trzęsienia ziemi!

Widzisz, jak fajnie można wykorzystać plastikową butelkę?

Dlatego bądź EKO i przetwarzaj!

Do następnego, AHOJ!

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here