Od jakiegoś czasu słyszymy, że pszczoły wymierają, a dzieje się tak między innymi za sprawą ludzi. Nikt chyba nie chciałby obudzić się w świecie, w którym nie ma już pszczół. Są one bowiem bardzo ważną częścią naszej planety. Przede wszystkim zapylają rośliny jadalne, które są podstawą żywienia ludzi i wielu gatunków zwierząt. Ale spokojnie, możesz pomóc tym cudownym stworzeniom za 10zł, a nawet 1 złotówkę.

Einstein Radzi - dbajmy o pszczoły
źródło: bartnik.pl – Pasieka Bartnik oraz ekologia.yum.pl. Autor podpisany ale nie możemy rozczytać

Na szczęście są na świecie ludzie tacy jak Bartek (brawa dla Bartka)

Bartek jest pszczelarzem hobbystą. Postanowił, że będzie pomagał w przetrwaniu pszczelim rójkom, czyli młodym rodzinom pszczół, które wyszły z ula i szukają dla siebie domu. Część z nich znajduje schronienie wśród ludzi, np w ociepleniach budynków. Niestety często kończy się to tym, że ludzie wypędzają pszczoły trując je różnymi środkami. Pszczółki, które osiedlą się na świeżym powietrzu, zazwyczaj umierają z powodu zimna lub chorób, na które nie są odporne.

Bartek pokazuje, że Polak Potrafi

Bartek wie jak ratować pszczoły. Buduje dla nich małe domki – ule, które następnie rozwiesza na drzewach w lesie. Dzięki temu mogą one znaleźć bezpieczne schronienie z dala od ludzi i niebezpiecznych pestycydów. Kiedy już taki ul jest pełen nowych mieszkańców, Bartek przenosi pszczółki do pasieki, gdzie są pod najlepszą opieką pszczelarzy i spokojnie mogą oddać się swojemu ulubionemu zajęciu, czyli pracy. Dotychczas Bartkowi udało się uratować w ten sposób 2 rodziny tych wspaniałych stworzeń. Jeszcze raz, brawa!

Masz wolne 10PLN? Ratuj pszczoły, zostań Super Bohaterem!

Bartek, marzy o tym, aby ratować więcej pszczelich rodzin. W tym celu musi rozbudować pasiekę. Jak Ty możesz pomóc i przyczynić się do ratowania pszczół? Bardzo prosto. Na stronie polakpotrafi.pl możesz wespół w zespół z innymi wspaniałymi ludźmi wesprzeć działania Bartka niewielką kwotą (od 1 zł – Ty decydujesz). W zamian za Twoje wsparcie otrzymasz symboliczne nagrody np. instrukcje „Jak założyć własną pasiekę”.

Pszczoły są wspaniałymi i niezwykle potrzebnymi stworzeniami, a Bartek jest człowiekiem, dzięki któremu natura ma się coraz lepiej. Dlatego już teraz przekazujemy Bartkowi symboliczne wsparcie finansowe, na które nas stać. Za Bartka oraz za pszczółki z całych sił trzymamy kciuki, a Ciebie mocno zachęcamy do wspierania projektu Pasieka Ratunkowa. Jeżeli Cię stać, przelej „dyszkę”, jeżeli brakuje Ci pieniędzy, udostępniaj, zachęcaj znajomych i promuj zieloną przyszłość!

Tutaj możesz poznać szczegóły i wesprzeć projekt Bartka – Pasieka Ratunkowa: https://polakpotrafi.pl/projekt/pasieka-ratunkowa

A w filmie poniżej poznasz Bartka

1 Comment

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here