#dziekujenaturze - ekologo.pl

Morze, słońce i plaża czyli idealny czas na spędzenie ostatnich wolnych dni i naładowanie akumulatorów. Tylko gdy jesteśmy na plaży, pewien problem może zatruwać nam głowę, czyli co zrobić ze śmieciami? Gdy jesteś na Helu masz problem z głowy! Bo fantastyczne rozwiązanie znalazł Żywiec Zdrój!

Będąc na plaży nie zawsze myślimy o tym co zrobić z butelkami czy puszkami po napojach. Jedni pakują ładnie do worków i ze sobą zabierają, niektórym zdarzy się zapomnieć zabrać, ale dobrze ze przynajmniej spakowali. A jeszcze inni niestety to nawet nie pakują tylko po prostu zostawiają po środku swoich plażowych fortec zbudowanych z parawanów.

Jak zachęcić do recyklingu na plaży?

Pewnie można karać, można i straszyć. Jednak lepszym rozwiązaniem jest (wzbudzenie zainteresowania i nagradzanie) zachęcić do działania. Tak właśnie zrobił Żywiec Zdrój. Producent wody mineralnej wie jak ważna jest utylizacja i recykling. Dlatego w ramach akcji „Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie” postawił na helskiej plaży (obok wejścia nr 66) maszynę vendingową, która rozdaje darmową wodę mineralną wszystkim tym którym zależy – czyli tym co po sobie sprzątają 😉

Poprzez tę akcję chcemy podkreślić, że segregowanie odpadów jest bardzo ważnym elementem dbania o naturę. Każde opakowanie podlegające recyklingowi, a więc szklana i plastikowa butelka, a także aluminiowa puszka, może otrzymać drugie życie, jeśli trafi do odpowiedniego pojemnika.

– Michał Schilbach, Senior Brand Manager Żywiec Zdrój

Maszyna działa na zasadzie połączenia maszyny vendingowej i reverse vending’owej, czyli pobiera od nas pustą butelkę czy puszkę po napoju i oddaje nam w zamian pół litra zimnej górskiej wody – o podobnym rozwiązaniu, które pomaga zwierzakom pisaliśmy tu.

Całej akcji towarzyszy również konkurs „Dziękuję naturze”. Do wygrania 25 toreb na laptopa wykonanych z PETu pozyskanego z recyklingu. Zadanie jest proste, wystarczy zrobić sobie zdjęcie z kontenerem, otagować go hasłem #dziękujenaturze oraz dodać krótkie podziękowanie dla natury i umieścić go na jednym z serwisów społecznościowych.

Akcja potrwa do 23 sierpnia i może nie jest zbyt długa ale wierzymy i trzymamy kciuki, że jej edukacyjny charakter wyrobi odpowiednie nawyki wśród wszystkich zaangażowanych.

Na koniec chcieliśmy podziękować naturze za: wyrozumiałość i cierpliwość.

A Ty za co chciałbyś podziękować Matce Ziemi?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
źródło: Garden of Words

 

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here