Materac do kanapy z palet dokładamy wtedy, gdy już nasz piękny i stylowy mebel z palet jest pozbawiony wszelkich drzazg. Po tym ostatnim etapie sofa nabiera prawdziwego kształtu i może się stać naprawdę komfortowym i eleganckim elementem wystroju pomieszczenia czy ogrodu.

Warto zwrócić szczególną uwagę na to, jaki materac lub poduchy do mebli z palet kupujemy. Aby ułatwić Ci poszukiwania przetarliśmy szlaki i w niniejszym artykule przedstawiamy kilka wyszukanych ofert, które warto przejrzeć jeżeli chcesz kupić materac do kanapy z palet. Przeszukaliśmy internet, przejrzeliśmy wiele stron internetowych oraz sklepów, które oferują poduchy lub materace do mebli z palet. Na rynku można znaleźć propozycje sklepów meblowych stacjonarnych lub takich, które sprzedają meble i akcesoria w internecie. Niektóre sklepy specjalizują się wręcz w produkcji i sprzedaży mebli z palet. Ciekawych ofert można szukać także w internetowych marketach takich jak Allegro lub internetowy Bazar, gdzie można kupić ręcznie wytwarzane produkty.

Odpowiadając sobie na pytanie, czy chcemy materac do kanapy z palet, czy też może poduchy, musimy zastanowić się także nad sposobem montażu. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest położenie materacy lub poduch luzem na paletach. Takie rozwiązanie daje nam elastyczność – możemy materac/poduchy schować przed deszczem albo użyć w innym miejscu. Możemy w każdej chwili położyć poduchę tak, aby wygodnie się na niej wyłożyć. Jeżeli zainstalujemy je „na sztywno” będziemy ograniczeni do zaplanowanego kształtu.

Niektórzy dokładają także narzuty na kanapę z palet. Taki dodatkowy element świetnie sprawdza się jako dekoracja, zwłaszcza jeżeli materac jest w „nudnym” kolorze. Narzuta wykonana z przyjemnego w dotyku materiału poprawia także komfort używania sofy z palet. Dla osób, które chcą stawić czoła sztuce tapicerskiej nie będzie problemem wykonanie własnego obicia. Można je wykonać z zakupionego materiału, albo odzyskanego. Polecamy tą drugą metodę. Widzieliśmy piękne kreacje obicia mebli z palet wykonane ze starych, zszytych ze sobą swetrów i bluz – efekty niesamowity.

Ale do rzeczy. Ostatnich poszukiwań wynika, że materace do mebli z palet można znaleźć w poniżej przedstawionych sklepach.

1. sklep.bluepillow.pl

Polska firma, która sprzedaje poduszki na meble z palet. Jest to specjalizacja firmy Blue Pillow. W asortymencie znajdziesz to czego potrzebuje konstruktor mebli z palet – wodoodporne i wytrzymałe poduchy w różnych wzorach i rozmiarach.

Polecamy Blue Pillow

2. Ikea

W Ikei można znaleźć niemal wszystko do domu, również akcesoria, które mogą się przydać do skonstruowania mebli z palet. W najbliższej Ikei na pewno znajdziesz szeroki wybór materacy na kanapę z palet w przystępnych cenach.

3. Jysk

Jysk słynie z szerokiego wyboru akcesoriów do sypialni, w tym materacy i poduszek. Odwiedzając ten sklep na pewno znajdziesz materac, który znakomicie będzie pasował na Twoją kanapę. Podobnie jak w Ikei, można tu napotkać niskie ceny, zatem można sobie nawet pozwolić na przycięcie kupionego materaca do wymiaru, gdyby nie pasował

Zobacz również:

1 Comment

Comments are closed.