Meble z palet robią niezłą karierę. W internecie są miejsca, w których można znaleźć setki, a nawet tysiące zdjęć mebli z palet. Jednym z takich miejsc jest…strona ekologo.pl, którą właśnie czytasz 🙂 Zobacz dzisiaj dziesięć inspiracji mebli z palet, które można wykonać samemu. Koniecznie sprawdź numer 8 poniższej prezentacji. Odwiedź nas za jakiś czas i poznaj kolejne zestawy ciekawych inspiracji mebli z palet.

W dzisiejszym odcinku przedstawiamy…

Meble ogrodowe z palet

Meble ogrodowe z palet to hit ostatnich wiosen i tej również. Masz ogród? Za chwilę poznasz kilka inspiracji wykonania ogrodowych mebli z palet – zobacz przykłady 1-3. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena, ponieważ palety możesz kupić za około 25 złotych albo odebrać za darmo od znajomego, który w swojej działalności gospodarczej wykorzystuje palety lub europalety.

Dla przykładu niedawno odebraliśmy palety od naszego znajomego Jaśka. Jasiek zarządza hurtownią odżywek dla kulturystów, która w każdym tygodniu odbiera kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt palet z towarem od dostawców. Jasiek podarował nam 20 palet, z których skonstruowaliśmy super tanią altanę ogrodową z palet oraz namiotu z marketu za 69 złotych. (Pokażemy naszą konstrukcję na zdjęciach przy okazji najbliższych artykułów).

Zastanów się, czy znasz kogoś, kto może odsprzedać Ci palety za „grosze” albo podarować za darmo. Z kilkunastu palet przygotuj stylowe  miejsce do siedzenia oraz stoliki. Zwołaj znajomych na grilla i ciesz się pochwałami na temat Twojego świetnego pomysłu. Poniżej zobaczysz kilka inspiracji kompletów mebli ogrodowych z palet, ale także przykłady praktycznych przedmiotów, które przygotujesz już z pojedynczych palet – na przykład kwietnik z palet albo stojak na narzędzia.

Kwietniki z palet

Kwietniki z palet również będą tańsze jeżeli skonstuujemy je sami. Za zwykły, metalowy kwietnik na trzy doniczki zakupiony przez internet, zapłacimy od około 100 złotych, czyli tyle, ile kosztują 4 palety. Lepiej samemu zrobić sobie kwietnik z palet. Kwietnik z palet można pomalować na kolor, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Takie stylowe ogrodowe meble z palet pięknie wyglądają niemal w każdym ogrodzie i są niezwykle praktyczne. Kwietnik z palet zobaczysz pod nr 5 poniżej.

Stojak na narzędzia z palet

Każdy majsterkowicz i miłośnik pracy w ogrodzie wie, jak ważne jest, aby narzędzia były starannie uporządkowane. Można kupić specjalistyczne stojaki w sklepie, ale można też w prosty sposób, samodzielnie i tanio skonstruować stojak na narzędzia z palet. Numer 9 poniższej prezentacji to jeden z przykładów.

Huśtawka z palet

Huśtawka z palet to już niezły bajer. Wykonanie jest stosunkowo łatwe. Potrzebujemy jedynie solidne mocowania i sznur lub linę, a także miejsce, na którym podwiesimy naszą huśtawkę. Przydadzą się także poduszki, aby huśtawka była komfortowa. Huśtawka z palet to przykłady 6-7 poniżej.

Łóżko z palet

Łóżko z palet może być bardzo praktycznym rozwiązaniem jeżeli wykorzystamy palety leżące luzem na podłodze, na których położymy wygodny materac. Wtedy możemy rano oprzeć materac o ścianę (jako oparcie) i przystawić paletami ułożonymi jedna na drugiej. W ten sposób oszczędzimy sporo miejsca w sypialni w ciągu dnia. Jeżeli zamierzasz sprawić sobie łóżko z palet zaoszczędzisz także sporo pieniędzy. Zamiast kupować łóżko w sklepie, zainwestuj w komfortowy materac do spania. Łóżko z palet to #4 w prezentacji poniżej.

Meble z palet, które musisz mieć, czyli numer 8!

Numer 10 też jest super, ale jednak numer 8 wygrywa w konkurencji najciekawszych mebli z palet.

Kiedy zobaczyliśmy cudo z palet przedstawione pod numerem 8, pierwszą myślą było – to jest o wiele, wiele, wiele tańsze niż, gdyby chcieć kupić takie coś do ogrodu. Właściwie każdy może sobie pozwolić na coś co wydaje się być luksusem w ogrodzie. Skonstruuj numer osiem w swoim ogrodzie albo na działce, a  świetnie spędzisz czas w ciepłe dni i na pewno zachwycisz znajomych!

Zobacz 10 inspiracji poniżej.

1Meble ogrodowe z palet

meble ogrodowe z palet 1
źródło: Pinterest

Meble ogrodowe z palet

2Meble ogrodowe z palet

ogrodowe meble z palet 2
źródło: Pintereset

Meble ogrodowe z palet

3Meble ogrodowe z palet

meble ogrodowe z palet
źródło: Pinterest

Meble ogrodowe z palet

4Łóżko z palet

łóżko z palet 101 inspiracji
źródło: Pinterest

Łóżko z palet

5Kwietniki z palet

Kwietniki z palet 2
źródło: Pinterest

Kwietniki z palet

6Huśtawka z palet

Huśtawka z palet 1
źródło: Pinterest

Huśtawka z palet

7Huśtawka z palet

źródło: Pinterest

Huśtawka z palet

8Basen ogrodowy z palet. Hit!

basen z palet 1
źródło: Pinterest

Basen ogrodowy z palet to mistrzostwo świata! Cena wykonania takiego basenu w porównaniu do ceny zakupu, jest nieporównywalnie niska. Potrzebne jest kilkanaście palet, solidne mocowania, mocna taśma z zaciskiem, która zapewni stabilność i wytrzymałość konstrukcji basenu z palet oraz gruba folia, którą rozłożymy w środku i wypełnimy wodą. Prosto i tanio.

9Stojak na narzędzia z palet

Stojak na narzędzia z palet 1
źródłó: Pinterest

Stojak na narzędzia z palet

10Prysznic ogrodowy z palet

Prysznic ogrodowy z palet
źródłó: Pinterest

Prysznic ogrodowy z palet

Zobacz także artykuł, w którym opisujemy jak powstaje sofa z palet

3 Comments

Comments are closed.